KONST / Litografier / Grafik 15264375
nr 1526 4375
Gösta Kriland
(1917-1989), Sverige
Grafik, 6 blad, i mapp, "Imaginisterna", CO (Carl-Otto) Hultén, Gudrun Åhlberg-Kriland, Max Walter Svanberg och Anders Österlin. Signerade, oramade lösa blad, bladets mått: 38,5x28,10ex Numrerad: E
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 6 mars 2023
kl 18:58:06
5/3 18:27:58
Gösta Kriland
Läs mer om Gösta Kriland